Vzdelávací program pre učiteľov s možnosťou inovačného vzdelávania

Pri hľadaní inšpirácii pre Vás ako aj pre našich mentorov sme narazili na aktivitu, ktorú pre učiteľov II. stupňa ZŠ v spolupráci s Tatra bankou a s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR realizuje EDULAB.

Vzdelávací program Fenomény sveta Peniaze sa zameriava práve na učiteľov II. stupňa základných škôl, ktorí sa venujú téme finančnej gramotnosti. Môžu sa však zapojiť aj ostatní pedagógovia, ktorým je táto oblasť blízka. Táto forma vzdelávania pomôže v rozvoji ich pedagogických kompetencií v oblasti didaktiky, plánovania a realizovania vyučovania. Základná a nadstavbová časť vzdelávacieho programu je bezplatná pre všetkých učiteľov a 40 z nich budú môcť pokračovať bezplatne až na úroveň Inovačného vzdelávania.

Všetci pedagógovia, ktorí sa do programu zapoja, získajú videá Fenomény sveta Peniaze od BBC s interaktívnymi aktivitami do konca aktuálneho školského roka pre celú svoju triedu bezplatne. Môžu sa tak tešiť na viac ako 100 videí a stovky interaktívnych aktivít.

Až 100 učiteľov navyše obdrží kompletný balík materiálov s prístupom na 1 rok pre celú svoju triedu. Program bude organizovaný prostredníctvom EDULAB akadémie.

Bližšie informácie o prihlásení do vzdelávacieho programu a dôležitých termínoch nájdete na webovej stránke www.rozumietpeniazom.sk.